MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Wspomnienie o Zbyszku Przybylaku

01zb przybylak

Dzieło Zbyszka Przybylaka - nie zginęło!

 

Dwadzieścia pięć lat temu nasz Przyjaciel i członek Klubu EKOS red. Zbigniew Przybylak rozpoczął wydawanie corocznego „Ekologicznego Przewodnika Księżycowego”. Niezwykły „poradnik dla działkowców, rolników, wędkarzy, zielarzy, ogrodników, gospodyń, pszczelarzy, grzybiarzy” i wszystkich, którym bliskie jest życie w zgodzie z naturą było autorskim pomysłem Zbyszka, który niespodziewanie odszedł od nas 5 lat temu.

89 ekologiczny poradnik ksie

Z tym większą przyjemnością informujemy, że dzieło Zbyszka nie umarło wraz z Nim. Jest wspaniale kontynuowane przez Jego córkę red. Magdalenę Przybylak-Zdanowicz, która wraz z Ojcem była współautorką Przewodnika a teraz wydaje go samodzielnie. Od kilku lat, wraz z mężem, prowadzi własne gospodarstwo ekologiczne na Warmii i jak sama pisze: „coraz więcej osób potwierdza, że dawna wiedza dotycząca wykorzystania rytmów Księżyca jest pomocna i przynosi rezultaty”. Przewodnik można zamówić w sklepie internetowym pod adresem www.wydawnictwogaj.pl. Uruchomiona jest także specjalna witryna www.poradniksiezycowy.pl a poradnik ma oczywiście swoje profile na Instagramie i Facebooku.

Wydawcą Ekologicznego Poradnika Księżycowego jest firma Eko Media Karol Przybylak, która kontynuuje działania zapoczątkowane przez istniejące od 1993 Wydawnictwo Gaj, którego założyciel Zbigniew Przybylak odszedł od nas 1 lipca 2012 r.

(K.Walczak)

Serdecznie polecamy! 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top