MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Zarząd Klubu EKOSZarząd Klubu EKOS

  • Krystyna Forowicz – wiceprezes –  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dziennikarka w "Rzeczpospolitej" do 2003 r. W latach 2003-2009 była rzecznikiem prasowym w Banku Ochrony Środowiska S.A. W 2003 r. otrzymała nagrodę Polskiego Pulitzera (nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego w dziedzinie ochrony środowiska). Laureatka wielu nagród, w tym nagrody Lasów Państwowych im. Adama Loreta. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

  • Paweł Wójcik – wiceprezes – p Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wydawca, dziennikarz, fotograf. 1982-1987 dziennikarz w: "Sztandarze Młodych" oraz tygodnikach "Politechnik" i "itd". 1985-1991 prowadził dział fotograficzny w miesięczniku "Młody Technik". 1992 współtworzy wydawnictwo MAXPRESS specjalizujące się w wydawaniu prasy branżowej w dziedzinie ochrony środowiska. Współwłaściciel i współwydawca kilku czasopism branżowych. Laureat kilku odznak resortu ochrony środowiska. Laureat nagrody Ministra Środowiska.

  • Jolanta Zientek-Varga – sekretarz –  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dziennikarka i redaktorka specjalizująca się w tematyce ochrony środowiska i samorządności. W latach 90. związana m.in. ze "Sztandarem Młodych". Aktualnie współpracuje z "Gazetą Samorządu i Administracji".

  • Krzysztof Walczak – skarbnik – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Dziennikarz „Życia Warszawy” w latach 1982-1994, właściciel i wydawca miesięcznika „EKOFinanse” w latach 1995-2005, b. rzecznik prasowy NFOŚiGW w latach 2006-2016. Od 2017 r. kustosz w Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top